Jak skontaktować się z pomocą Facebooka?

przez Kamila Walerysiak
jak skontaktować się z facebookiem

Każda osoba zarządzająca stroną na Facebooku zapewne chociaż raz zadała sobie pytanie “jak skontaktować się z Facebookiem?”. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Co oczywiście nie oznacza, że nie możliwe. Dziś pokażemy Ci, w jaki sposób uzyskać pomoc od przedstawicieli strony.

Na stronie portalu na pewno nie znajdziecie żadnej zakładki “kontakt” z numerem telefonu lub adresem email. Gdyby tak było z pewnością ok. 330 tyś. pracowników, nie rozstawało by się z telefonem oraz mailem. 

Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości na kontakt z Facebookiem. Trzeba do tego podejść w inny sposób. 

Jeśli Twój problem dotyczy kwestii czysto technicznych takich jak: przypisywanie ról na stronie, tworzenie automatycznych komunikatów, czy możliwości zmiany nazwy strony odpowiedź na te pytania znajdziesz w sekcji pomocy Facebooka pod tym linkiem https://www.facebook.com/help/282489752085908/.

jak skontaktować się z facebookiem

Inna możliwość to bezpośrednie zgłoszenie problemu za pomocą ikony znaku zapytania, która znajduje się w górnym, prawym rogu portalu. 

Po kliknięciu należy wybrać interesującą nas sekcję i poszukać rozwiązania.

jak skontaktować się z facebookiem

Istnieje jeszcze jedna możliwość na kontakt z działem pomocy facebooka. Jest to pomoc dedykowana stricte dla reklamodawców. Aby dostać się do tej sekcji, należy przejść na główną stronę Twojego fanpagę i nacisnąć “Pomoc” w pasku narzędzi, a następnie “Wsparcie dla reklamodawców”.

jak skontaktować się z facebookiem

Tam znajdziemy całą bazę wiedzy dedykowaną obsłudze stron na Facebooku oraz kampaniom reklamowym. Dział podzielony jest na sześć kategorii dotyczących reklam, rozliczeń, czy optymalizacji. Jeśli tutaj nie znajdziesz odpowiedniej kategorii, kliknij w przycisk “Pierwsze kroki”, który pokieruje Cię do następnej sekcji. Tam wybierz temat. 

jak skontaktować się z facebookiem
jak skontaktować się z facebookiem
jak skontaktować się z facebookiem

Co, jednak jeśli i tam nie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytanie? Pozostaje jeszcze jedna możliwość. Kontakt na czacie z działem wsparcia Facebooka.

W tym celu należy kliknąć okienko “Czat z przedstawicielem Facebooka”. Zostaniesz przekierowany na stronę, w której będziesz musiał uzupełnić swoje dane oraz nr konta reklamowego (znajdziesz go w menedżerze firmy na stronie głównej). Po wypełnieniu formularza zostaniesz przekierowany do Messangera. 

Teraz zaczekaj na zgłoszenie konsultanta.

To tyle! Jak widać dostęp do osoby z działu wsparcia portalu, wymaga nieco działań, ale nie jest tajemnicą poliszynela jak skontaktować się z Facebookiem. 

Powodzenia!

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzenie profilu na Facebooku skontaktuj się z nami -> www.socialkey.pl/#konatkt